Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym | Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie

Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym

Godziny odwiedzin:

Kto i w jakich godzinach udziela informacji o chorych:

Informacji udziela Lekarz prowadzący lub Kierownik Oddziału telefonicznie w godz. 11:00 – 13:00.

Rodzaje leczonych schorzeń:

Choroby internistyczne – w zakresie poziomu referencyjnego WSZ w Koninie ze szczególnym uwzględnieniem gastroenterologicznych.

Rodzaje najczęściej przeprowadzanych zabiegów:

Zabiegi endoskopowe przewodu pokarmowego np. pobieranie materiału histopatologicznego, usuwanie polipów i ciał obcych, hamowanie krwawienia, opaskowanie żylaków przełyku, poszerzanie zwężeń przełyku lub jelita grubego, protezowanie przełyku i dróg żółciowo-trzustkowych, usuwanie złogów w dolnym odcinku dróg żółciowych. Podstawowe zabiegi internistyczne np. punkcja szpiku, jamy opłucnowej i otrzewnowej, punkcja wątroby.

Procedura przyjęcia na oddział:

Przyjęcia pacjentów o gwałtownie przebiegających dolegliwościach odbywają się w SOR na podstawie decyzji lekarza dyżurnego SOR. Pacjenci pierwotnie kierowani do innych oddziałów WSZ w Koninie i przekierowani do Oddziału Chorób Wewnętrznych WSZ – po akceptacji kierownika lub lekarza dyżurnego Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym.
    Ustalanie terminów przyjęć planowych pacjentów, których diagnostyka lub leczenie nie są możliwe w warunkach ambulatoryjnych odbywa się we wtorki i czwartki, w godzinach 11:00 – 13:00 w Sekretariacie Oddziału.

Co zabrać ze sobą:

Przybory toaletowe, piżamę, szlafrok, papcie. Kubek do picia, łyżkę, widelec i nóż. Dokumentację wcześniejszej diagnostyki lub leczenia np. karty wypisowe, badania laboratoryjne, histopatologiczne, obrazowe i endoskopowe. Posiadane badania dodatkowe np. grupę krwi, spirometrię itp. Listę spisanych na kartce stosowanych dotychczas leków i, jeżeli jest to możliwe, leki w oryginalnych opakowaniach (zwłaszcza wysokospecjalistyczne lub rzadkie).

Najważniejsza osiągnięcia oddziału

Zapewnienie leczenia zgodnie z wysokimi standardami akredytacyjnymi WSZ w Koninie. Zapewnienie przyjaznej atmosfery opieki medycznej i pracy. Uruchomienie nowej pracowni endoskopowej oraz wykonywanie wielu nowoczesnych i unikalnych zbiegów endoskopowych. Rozwój specjalizacyjny lekarzy i pielęgniarek Oddziału.

lek. Sławomir Pietras
    Oddziałowa
    mgr Wiesława Jesiołowska

Kontakt:

Telefon:
    63 240 42 81 – Gabinet lekarski
    63 240 42 83 – Sekretariat
    63 240 42 84 – Dyżurka pielęgniarska

E-mail: o.wewnetrzny [at] szpital-konin.pl (o[dot]wewnetrzny[at]szpital-konin[dot]pl)