Oddział Rehabilitacyjny i Pododdział Rehabilitacji Neurologicznej | Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie

Oddział Rehabilitacyjny i Pododdział Rehabilitacji Neurologicznej

Godziny odwiedzin:

Zapisy i wstępna kwalifikacja pacjentów:

Sekretariat:

Poniedziałek   10.00 – 12.00
    Środa              10.00 – 12.00

Kto i w jakich godzinach udziela informacji o chorych:

Informację udzielają lekarze oddziału w godz. 12.00- 15.00

Rodzaje leczonych schorzeń:

1. Rehabilitacja Neurologiczna wczesna przeznaczona jest dla pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi leczonych wcześniej w innych Oddziałach szpitalnych, którzy wymagają kompleksowych czynności rehabilitacyjnych ze względu na kontynuację leczenia, oraz całodobowego nadzoru medycznego. Rehabilitacja neurologiczna prowadzona jest w ramach wyodrębnionych grup świadczeń zawartych w katalogu IGP w stacjonarnej rehabilitacji leczniczej -obejmuje-zaburzenia   funkcji mózgu, zaburzeń funkcji rdzenia i korzeni nerwowych, zaburzeń obwodowego układu nerwowego i dystrofii mięśniowej.
    2. Rehabilitacja neurologiczna przewleka przeznaczona jest dla pacjentów którzy są już po przebytej rehabilitacji w wyżej wymienionych grupach i wymagają kontynuacji rehabilitacji w warunkach stacjonarnych.
    3. Rehabilitacja ogólnoustrojowa   przeznaczona jest dla pacjentów, którzy wymagają wszechstronnego postępowania usprawniającego po: urazach, zabiegach operacyjnych, zaostrzeniach chorób przewlekłych i którzy jednocześnie wymagają innych działań terapeutycznych, edukacyjnych, profilaktycznych i diagnostycznych.

Procedura przyjęcia na oddział:

1. Tryb przyjęć planowany.
    2. Przyjęcie na Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej wystawiane jest przez lekarzy oddziałów urazowo-ortopedycznych, chirurgicznych, neurochirurgicznych, neurologicznych, reumatologicznych, chorób wewnętrznych, onkologicznych, ginekologicznych, urologicznych, reumatologicznych oraz w przypadku zaostrzeń schorzeń przewlekłych przez lekarzy poradni reumatologicznych, urazowo-ortopedycznych, neurologicznych, reumatologicznych

Przyjęcie na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej wystawiane jest z oddziału lub kliniki: anestezjologii i intensywnej terapii, neurologii, neurochirurgii, chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, ortopedii i traumatologii, chorób zakaźnych lub przyjęcie ze skierowaniem z poradni specjalistycznej: rehabilitacyjnej, neurologicznej, Zasady przyjęcia do oddziału rehabilitacji stacjonarnej: w przypadku rehabilitacji neurologicznej.

Co zabrać ze sobą:

Przybory toaletowe, strój kąpielowy, rzeczy na zmianę nadające się do wykonywania w nich ćwiczeń, buty sportowe, sztućce, kubek, całą dokumentację medyczną. Leki , których zażywanie nie wynika z przyczyny hospitalizacji.

Informacje dodatkowe:

W Oddziale Rehabilitacji Ogólnoustrojowej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej prowadzone są zajęcia w ramach terapii zajęciowej, neurologopedii oraz psychoterapii.

lek. Joanna Pieńkowska
    Oddziałowa
    mgr Emilia Niemczyk

Kontakt:

Telefon: 63 240 4393

E-mail: o.rehabilitacyjny [at] szpital-konin.pl (o[dot]rehabilitacyjny[at]szpital-konin[dot]pl)